ביטוח אחריות מקצועית

גם אנשי המקצוע המוכשרים ביותר והמסורים ביותר בכל תחום עלולים לבצע טעויות, וישנם תחומים שבהם המחיר של שגיאה גבוה. על-מנת שמהנדסים, עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, אדריכלים, יועצי מס, מטפלים מתחום הרפואה האלטרנטיבית, חשמלאים ושאר בעלי מקצועות חופשיים לא ישלמו מחיר כבד על טעות שנגרמה בתום לב, פותח ביטוח מיוחד – ביטוח אחריות מקצועית.

בחירת סוכן פנסיוני

מה מכסה ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוחי אחריות מקצועית מכסים את הוצאות הטיפול המשפטי במקרים שבהם מוגשת כנגד איש או אשת המקצוע תביעה בגין רשלנות. כמו כן ישנו כיסוי לתביעות בגין נזק שנגרם לאחד מהלקוחות או לצד שלישי. הכיסוי הוא תמיד עד לסכום מסוים שמוגדר כגבול האחריות. חשוב לבחור פוליסה שבה גבול האחריות הוא כזה שיאפשר לכם לפעול בראש שקט ומתוך ידיעה ודאית שגם אם תתרחש טעות אתם מכוסים על-ידי הביטוח, ומצד שני לא משלמים עבור השקט הנפשי פרמיה גבוהה יתר על המידה. אם אתם בעל עסק כדאי מאוד שתחזיקו ביטוח לעסקים בכולל ביטוח אחריות מקצועית.

האם הכיסוי הינו רטרואקטיבי?

ישנם מצבים שבהם איש מקצוע ביצע טעות שהוא לא מודע לה ושרק בחלוף פרק זמן מסוים הוא יגלה כי מוגשת נגדו תביעה. בהתאם חשוב לוודא שפוליסת ביטוח האחריות המקצועית המוצעת לכם כוללת כיסוי רטרואקטיבי, כלומר מספקת הגנה גם למקרים שבהם ההתרשלות התרחשה עוד לפני מועד כניסת הביטוח לתוקף (מבלי שאתם יודעים על כך במועד רכישת הפוליסה).

כמו כן מומלץ לשמור על רצף ביטוחי, כדי למנוע מצב שבו ישנן תקופות שבהן אינכם מבוטחים ולמעשה חשופים לפגיעה כלכלית קשה. המלצה נוספת היא להיעזר באיש מקצוע בקיא בתחום – סוכן ביטוח מנוסה שיתאים את הפוליסה המיטבית על סמך הצרכים הספציפיים שלכם, שכן ישנם הבדלים בלתי מבוטלים בין אנשי מקצוע בענפים שונים. סוכני הביטוח של גבהים מיומנים במתן הסברים מפורטים ובהירים שיעזרו לכם להבין את המהות כל פוליסה וכן לשלם רק את המינימום ההכרחי עבור הכיסוי הדרוש לכם.

 

 

 

    השאירו מס' טלפון ונחזור אליכם בהקדם

    דילוג לתוכן