דמי ביטוח בריאות

ב-1.1.1995 התחוללה מהפכה בתחום הבריאות בארץ: חוק ביטוח בריאות ממלכתי – שהסעיף הראשון בו מגדיר אותו כמבוסס על עקרונות הצדק, השוויון והעזרה ההדדית – נכנס לתוקף. שני המרכיבים העיקריים בחוק הם שכל האזרחים בארץ זכאים לשירותי בריאות מסוימים באופן שוויוני וכי כל אדם ואדם (מעל לגיל 18) ישלם דמי ביטוח בריאות בהתאם להכנסותיו.

התשלום נגבה על-ידי ביטוח לאומי. הסכום שמופרש לטובת דמי הבריאות הוא 3.1% על החלק של ההכנסות שהוא עד 60% מהשכר הממוצע ועוד 5% על החלק של ההכנסות החל מהנתון הנ"ל ועד לתקרה המרבית שחייבת בתשלום ביטוח בריאות (נכון ל-2019, כ-44,000 ש"ח). החישוב הוא מתוך השכר ברוטו, ונוסחה זו תקפה הן לגבי שכירים והן לגבי עצמאים (וגם עבור חיילים בקבע). ביטוח בריאות מומלץ עבור כל אדם לעשות פרטי בנוסף למה שהמדינה מציעה.

סוכן ביטוח בריאות

כך לדוגמה מתוך משכורת של 12,000 ש"ח ברוטו ינוכו 3.1% מ-6,164 השקלים הראשונים (שהם 60% מהשכר הממוצע במשק נכון ל-2019), כלומר 191 ש"ח, ועוד 5% מ-5,836 השקלים הבאים, כלומר 292 ש"ח, ובסך הכל דמי ביטוח בריאות עבור 12,000 ש"ח הם 483 ש"ח בחודש.

עבור עובדים במשק בית המעסיק מפריש מדי חודש 1%, מקבלי קצבאות נכות שאין להם הכנסות נוספות משלמים 104 ש"ח בחודש וכך גם מי שלא עובד ואין לו כל הכנסה, ואילו מקבלי קצבת זקנה ליחיד משלמים 199 ש"ח (כששני בני הזוג מקבלים קצבת זקנה, דמי ביטוח הבריאות הם 287 ש"ח לשניהם ביחד).

חשוב להדגיש כי הכיסוי שמספק חוק ביטוח בריאות ממלכתי מקיף אמנם מגוון רחב מאוד של טיפולים ותרופות, אולם ישנם גם מצבים רפואיים מורכבים רבים שהחוק לא מספק להם מענה. בהתאם ההמלצה היא להצטייד גם בביטוח בריאות פרטי. פוליסות ביטוח בריאות הן מודולריות באופיין, וכל מבוטח בוחר את הרכיבים הרלוונטיים לחייו ובהתאם נקבעת גם הפרמיה החודשית. לכן יש לערוך השוואת ביטוחי בריאות. מציאת ביטוח הבריאות המתאים והמשתלם לכם ביותר תהיה קלה יותר בעזרת סוכני הביטוח של גבהים בעלי הבקיאות הגבוהה בתחום הבריאות.

 

דמי ביטוח בריאות

מהם דמי ביטוח בריאות?

מדינת ישראל היא מדינת רווחה ומשמעות הדברים היא שכל תושב ישראלי יוכל לקבל, בבוא העת, מהביטוח הלאומי סיוע. להמשיך לקרוא דמי ביטוח בריאות

דילוג לתוכן