הוזלת ביטוח חיים

רוב בני האדם בוחרים לבטח את חייהם. הסיבה לכך ברורה: האחריות שלנו כלפי יקירינו, ובפרט הילדים. כשאדם חלילה הולך לעולמנו בטרם עת, מעבר לקושי הנפשי הרב, המשפחה סובלת גם מהיעדר מקור ההכנסה – ואת המצוקה הכלכלית ניתן לחסוך באמצעות הביטוח הנ"ל.

יחד עם זאת, באופן טבעי ישנו גם רצון להוזיל את עלות הביטוח הנ"ל. אחד הגורמים המשפיעים ביותר על גובה הפרמיה שתשלמו לחברת הביטוח הוא סכום הביטוח – כלומר כמה כסף יקבלו השארים שלכם במקרה של מוות בגיל צעיר מזה שרשום בפוליסה (בדרך כלל מדובר על 65 עד 75). זוהי כמובן דילמה לא פשוטה: מצד אחד נרצה להשאיר לילדינו ולבן/בת הזוג סכום גבוה כך שלא יהיה סיכון, ולו קל שבקלים, שהם ייקלעו למצוקה כלכלית, ומצד שני הוזלת ביטוח חיים היא גם כן מטרה ראויה.

סוכן ביטוח חיים

כדאי לדעת שבמקרים רבים מופיע בביטוח החיים סכום גבוה בהרבה מהצורך האמיתי. סיבה אחת לכך היא התחושה שהסכום נועד לשקף את ערך החיים שלנו (בזמן שכמובן אי אפשר להעריך חיים כלשהם בכסף והמטרה של הביטוח היא כאמור להבטיח את עתיד המשפחה). במקרים אחרים הסיבה היא חוסר רצון להתעמק בביטוח ובתנאיו ועוד מצב נפוץ הוא כשישנה פוליסה ישנה שכבר לא רלוונטית לצרכים העכשוויים שלכם. על מנת לבצע הוזלת ביטוח חיים השוואה היא הכרחית בין פוליסות.

בדיקה יסודית שכוללת חישוב של סך השנים שילדיכם עדיין יהיו זקוקים לתמיכה כלכלית, הצרכים של בן/בת הזוג, רמת החיים המבוקשת עבורם, ההכנסות השוטפות שלכם כיום ועוד מאפשרת לקבוע סכום נכון ובהתאם פרמיה נמוכה.

הוזלת ביטוח חיים אפשרית גם אם בוחרים פוליסה שמסתיימת בגיל צעיר יותר. אופציה זו מומלצת בעיקר למי שילדיו כבר גדולים, כך שבהגיעו לגיל 70 למשל הם כבר לא יהיו תלויים בו כלכלית. התמקחות מול חברת הביטוח מומלצת בכל מקרה, ועוד דרך להוזיל את הביטוח החשוב היא לוותר על מרכיב החיסכון שאפשר לשלב בו. בכל מקרה מדובר בהחלטה מורכבת שמחייבת בקיאות רבה הן לגבי כללים ונהלים בתחום הביטוח והן לגבי הפן הפיננסי של חיסכון ארוך טווח – במידת הצורך תוכלו להיעזר באנשי המקצוע בעלי הידע הנרחב של סוכנות גבהים ולהגיע באמצעותם לביטוח החיים המשתלם ביותר עבורכם. אם אתם מאלה ששואלים מה זה ביטוח חיים, כדאי שתבדקו עם סוכן הביטוח שלכן לגבי זה.

דילוג לתוכן