מה זה ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא אחד הביטוחים הבסיסיים והחשובים ביותר. התשובה לשאלה מה זה ביטוח חיים פשוטה: חוזה בין אדם לבין חברת ביטוח לפיו האדם משלם סכום כסף חודשי מסוים (פרמיה), ולאחר מותו חברת הביטוח מעבירה למוטבים אותם בחר סכום כסף (חד-פעמי או מדי חודש) – יחד עם זאת בחירת פוליסה ספציפית מבין המבחר הרחב של האפשרויות היא כבר פעולה מורכבת, וכדאי לשם כך להיעזר בסוכן בעל ניסיון רב ולא פחות חשוב, יושרה מלאה ורמת שירות גבוהה. סוכן ביטוח חיים הוא אדם שמבין בביטוחים האלה ויודע להתאים מה נכון לכם.

הסוגים השונים של ביטוחי החיים

החלוקה הבסיסית של ביטוחי החיים היא לכאלה שנקראים "ריסק" ואשר כוללים רק מרכיב ביטוחי ולכאלה שכוללים גם מרכיב חיסכון. מרבית הפוליסות בימינו הן מהסוג השני, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה קבועה ומשמעותית ובהתאם כדאי לנו להבטיח את עתידנו גם במצבים של אריכות ימים (מה גם שבגיל מבוגר מקורות הפרנסה לרוב מצומצמים או לא קיימים כלל). הרי אנחנו לא יודעים להגיד בביטוח חיים עד איזה גיל נשתמש בו.

הרחבה אפשרית נוספת של ביטוחי חיים היא כיסוי למקרים של נכות, וכאמור ישנה גם בחירה בין קבלת סכום כסף חד-פעמי לאחר הפעלת הפוליסה לבין קבלת סכום כסף חודשי קבוע לאורך פרק זמן מסוים. פרמטר חשוב אחר בפוליסות ביטוחי חיים הוא הגיל שבו מסתיים הביטוח (בדרך כלל מדובר על גיל בטווח שבין 67 ל-80).

הפרמטרים הרבים שמשפיעים על בחירת פוליסה אידיאלית מחייבים התנהלות זהירה ואחראית. בנוסף מומלץ לבחון ביטוחי חיים קיימים אחת לשנה-שנתיים ולוודא כי גם בנקודת הזמן הנוכחית הם מספקים מענה מלא לכל צורך והעדפה. סוכני הביטוח המיומנים של גבהים יעזרו לכם לוודא שאתם לא משלמים סכומים מיותרים, לנצל הטבות שונות שניתנות בביטוחי חיים למשכנתא אם יש לכם ביטוח כזה, להבטיח כיסוי מיטבי בכל מצב עתידי אפשרי, להתאים לכם סכום ביטוח חיים מומלץ שמותאים עבורכם ובאופן כללי להבין בדיוק על מה אתם משלמים ולשלם פרמיה נמוכה ככל האפשר.

    השאירו מס' טלפון ונחזור אליכם בהקדם

    דילוג לתוכן