פוליסת חיסכון השוואה

פוליסות חיסכון הן מוצרי השקעה שנמכרים על ידי חברות הביטוח השונות, תחת פיקוחה של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר. כשבוחרים פוליסת חיסכון השוואה בין מספר אופציות היא כמובן המדיניות המומלצת, כך שתוכלו לזכות במקסימום תשואה עבור ההפקדות שלכם.

השלב הראשון בהשוואה בין פוליסות החיסכון שמציעות מנורה, הפניקס, הראל, הכשרה ושאר חברות הביטוח הוא המסלול. ליתר דיוק, כדאי להחליט מראש מהו המסלול המתאים לכם, בהתאם לרמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת על עצמכם במסגרת החיסכון. המסלולים האפשריים הם מסלול מט"חי, מסלול אג"חי, מסלול מניות, מסלול צמוד מדד וישנן עוד אופציות. מומלץ להעזר כאשר בוחרים מסלול בסוכן ביטוח פנסיוני מומלץ.

סוכן פנסיוני

פרמטר שני בבחירת פוליסת חיסכון – מוצר השקעה שמתאים לטווח הקצר והבינוני – הוא התשואה של כל מכשיר פיננסי ספציפי. חשוב לזכור שהתשואות שאותן אנחנו משווים הן תשואות עבר (של השנה האחרונה, 3 השנים הקודמות, 5 השנים החולפות וכו'), ומן הסתם התשואות העתידיות לא חייבות להיות זהות, אבל כשמשווים בין פוליסות במסלולים דומים, תשואה גבוהה היא בהחלט אינדיקציה לאיכות אנשי המקצוע שעומדים מאחורי מוצר החיסכון ושבידיהם תפקידו את כספכם. בהקשר זה כדאי להכיר את מדד שארפ – מדד שמספק מידע יקר ערך לגבי עודף התשואה ביחס לסיכון. ככל שמדד שארפ של מוצר פיננסי גבוה יותר, כך המוצר כדאי יותר, שכן הוא מאפשר לכם לצבור רווחים רבים יותר מבלי להגביר את רמת הסיכון. בנוסף לחסכון המדובר, יש גם תוכניון חסכון פנסיוני לעצמאים.

נתון חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון במסגרת השוואת פוליסות חיסכון הוא דמי הניהול. בדרך כלל מדובר על כאחוז אחד ולכל היותר 2%, וההבדלים בין המוצרים השונים יחסית נמוכים. כדאי להתמקח לגבי דמי הניהול ועוד המלצה היא להיעזר בסוכני ביטוח מיומנים כדי להתאים פוליסת חיסכון לצרכים הספציפיים שלכם. סוכני גבהים אמונים על מתן שירות איכותי גם בתחום זה.

השאירו מס' טלפון ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן